Hep seyahat planını geleceğe yönelik yaptık. Geleceğe ve geçmişe dönüş için bir film sahnesi içinde değilseniz farklı bir ortamda nasıl bir eğlence içinde olabiliriz deyişinizi duyar gibiyim. Şimdi hadi hep beraber üstünde anne danteli ile örülmüş örtü ile kaplı ekranın açılış düğmesine basmaya davet ediyorum.

Emupedia sitesi windows95, windows98 ve windowsMe ekranlarının buluştuğu bir proje başlattı. Proje kapsamında 90larda oynadığımız oyunları ve kullandığımız tüplü ekranları hatırlaran sesleri ve görüntüleri görecek, oyunları klavyeden oynayacağız.

Bilgisayar açılışındaki siyah ekranları hatırlayanlar parmak kaldırsın. Hey gidi günler. Tabi bu yazdıklarımdaki espriyi milenyum gençler anlamayacak ama güzeldi be. İnternete 56K modem ile bağlandığım günler geliyor aklıma.

Windows açılış ekranı – geçmişe yolculuk

Ben ilk olarak winampı açtım. Müziğimi nostaljik görüntüm ile dinledim. Hala winamp var mı biliyor musunuz? Arşivlik denen bir şey vardı. Sevdiğin müzikleri arşivle, filmleri dizileri arşivle internetten torrent linki bulup indir ( sanki bu hala daha var) Hadi onlar bitmedi, bilgisayara CD yazıcı alıp sevdiklerimizi cd de ayrı olarak arşivlerdik. Forrest Gump arşivlemiştim ama geri dönüp hiç izledim mi bilmiyorum. Nostalji güzel şey, neyse.

Windows95 desktop yerleşim planı

Ana ekranda birçok nostaljik oyunu ve programı göreceksiniz. İster kart oynayın ister Super marioda zıplayıp prensesi kurtarın. Bence bu sayfayı ve cengizselcuk.com’u favori siteleriniz arasına kayıt edin. Arada bir mola verip kafa dağıtmak için geçmişe seyahat etmek harika bir fikir olabilir.

Super Mario – Geçmişe yolculuk

Geçmişe Seyahat etmenin kısa yolu burada:  Emupedia

Aşağıdaki takip kanallarından beni takip etmeyi unutmayın.

CengizSelcuk.com’ u Takip Edin :

Abonelik Formu :

About Author
Cengiz Selçuk

Kim Evliya Çelebi olmak istemez ki. Gönlünce oku, istediğin gibi gez. Aklına geleni hemen gerçekleşir, Neden mi ? Çünkü Hayat çok kısa ve zaman çok az. Hadi Acele Et!

View All Articles
Check latest article from this author !
Kuzguncuk Notları : Kuzguncuk’ta Gezilecek Yerler
Amasra Gezi Rehberi

Amasra Gezi Rehberi

Haziran 18, 2024
Adrasan – Suluada : Konaklama & Tekne Turları

1 Comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts