Keşfet

Dünya Tarihi Atlası

on
Şubat 23, 2018

Bir harita düşünün,istediğiniz tarihte istediğiniz bir şehirdeki hakimiyeti dörebileceğiniz. Böyle bir interaktif harita var. Ben ismine Dünya Tarihi Haritası’ndan hareketle Dünya Tarih Atlası ismini uygun gördüm. İşte Sizlere dünyanın herhangi bir yılındaki veya günündeki siyasi hareketliliği gösteren bir dijital dünya tarih atlasını  paylaşmak istiyorum.

Running Reality ‘in hazırladığı  dijital harita, ister Avrupa’da ister dünyanın herhangi bir yerindeki siyasal hareketliliği seçtiğiniz tarihler itibari ile anlatıyor.

Aşağıdaki ekranda zaman çizelgesinde günlük, aylık, yıllık ve yüz yıllık olarak ileriye ve geriye tıklayarak ilerleyebiliyorsunuz. Sol baştaki 3 şeritli yatay çizgiye tıklayarak istediğiniz tarihi girip dünya üzerindeki hakimiyet haritasına ulaşabilirsiniz.

Aşağıda büyük harflerle yazan Running Reality yazan pencereyi kapatın ve istediğiniz tarihe ışınlanın + ve – tuşları ile haritanızı küçültüp büyültebilirsiniz. Büyük ekranda keşif için ise tıklayın

Atlaslar ilginizi çekiyorsa ve  sadece Roma İmparatorluğunun hakim olduğu bir dijital atlas ve Roma şehirlerinin bulunduğu atlas arıyorsanız Roma Dijital Atlasına göz atmanızı öneririm. Roma İmparatorluğu Dijital Atlası

TAGS
RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.