Keşfet
2 min read
57

Tarihte Yolculuk

Mart 14, 2018
0
Tarihte Yolculuk

Güneydoğu Avrupa, Batı Akdeniz, Yunanistan, Anadolu ve Güney İtalya. Aikaterini Laskaridis Vakfı’nın 15. yüzyıldan 19. yüzyıl başlarına kadar yazılmış büyük sayıda resimli seyahat kitabını görsellerini sergileyip bilgi veren uygulaması Travelogues gezginlerin ufkunu açıyor. Osmanlı Arşivi görevi de gören gerçek kanıtlar bu rehberde resmen toplanmış.

Özellikle yukarıda sıraladığımız bölgelerin geçmişteki hallerinin resimleri, gravürleri, eski fotoğraflar ve çizimlerini benim de sayfalarımda sıklıkla yer verdiğim örneklerine ulaşabilirsiniz.

Assos – Eski Fotoğraflar – CHOISEUL-GOUFFIER, Gabriel-Aikaterini Laskaridis Foundation Library, 1809.

Anadolu’nun birçok noktasından Yunanistan’a Batı Akdeniz’den İtalya’ya kadar birçok sanatsal çalışma bu web sayfasının içinde yer bulmuş. Eğer keşfedeceğiniz bölge sitenin alanını kapsıyorsa mutlaka tarihte nasıl göründüğüne dair sorularınızın cevaplarını Travelogues size verecektir.

İçinde Antik Troia’dan Antalya’ya ve Selanik’e kadar birçok çalışma var. Bazı çalışmalara ulaşmak için o bölgenin eski isimlerini bilmeniz gerekiyor olabilir. Örneğin Çanakkale için Troas, Assos veya Antigonia gibi. Sitemizdeki Roma İmparatorluğu Atlası’ndan ilgili yerlerin isimlerini keşfedebilirsiniz.

Aşağıdaki pencereden detaylı sorgulama yapabilir veyahut vakfın sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Ufkunuz geniş, seyahatiniz bol olsun.

CengizSelcuk.com’ u Takip Edin :

Abonelik Formu :

About Author
Cengiz Selçuk

Kim Evliya Çelebi olmak istemez ki. Gönlünce oku, istediğin gibi gez. Aklına geleni hemen gerçekleşir, Neden mi ? Çünkü Hayat çok kısa ve zaman çok az. Hadi Acele Et!

View All Articles
Check latest article from this author !
Hisse Senedi Yatırımı

Hisse Senedi Yatırımı

Nisan 18, 2024
Finansal Okuryazarlık

Finansal Okuryazarlık

Nisan 16, 2024
Ünlü Roma Amfitiyatroları
Previous Post

Next Post

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts