Keşfet

Tarihte Yolculuk

on
Mart 14, 2018

Güneydoğu Avrupa, Batı Akdeniz, Yunanistan, Anadolu ve Güney İtalya. Aikaterini Laskaridis Vakfı’nın 15. yüzyıldan 19. yüzyıl başlarına kadar yazılmış büyük sayıda resimli seyahat kitabını görsellerini sergileyip bilgi veren uygulaması Travelogues gezginlerin ufkunu açıyor. Osmanlı Arşivi görevi de gören gerçek kanıtlar bu rehberde resmen toplanmış.

Özellikle yukarıda sıraladığımız bölgelerin geçmişteki hallerinin resimleri, gravürleri, eski fotoğraflar ve çizimlerini benim de sayfalarımda sıklıkla yer verdiğim örneklerine ulaşabilirsiniz.

Assos – Eski Fotoğraflar – CHOISEUL-GOUFFIER, Gabriel-Aikaterini Laskaridis Foundation Library, 1809.

Anadolu’nun birçok noktasından Yunanistan’a Batı Akdeniz’den İtalya’ya kadar birçok sanatsal çalışma bu web sayfasının içinde yer bulmuş. Eğer keşfedeceğiniz bölge sitenin alanını kapsıyorsa mutlaka tarihte nasıl göründüğüne dair sorularınızın cevaplarını Travelogues size verecektir.

İçinde Antik Troia’dan Antalya’ya ve Selanik’e kadar birçok çalışma var. Bazı çalışmalara ulaşmak için o bölgenin eski isimlerini bilmeniz gerekiyor olabilir. Örneğin Çanakkale için Troas, Assos veya Antigonia gibi. Sitemizdeki Roma İmparatorluğu Atlası’ndan ilgili yerlerin isimlerini keşfedebilirsiniz.

Aşağıdaki pencereden detaylı sorgulama yapabilir veyahut vakfın sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Ufkunuz geniş, seyahatiniz bol olsun.

CengizSelcuk.com’ u Takip Edin :

Abonelik Formu :

TAGS
RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.