Bilmeyen varsa öğrensin dileğiyle müthiş bir icattan bahsetmek istiyoruz ki ismi Flightradar24. Trafficradar ile havada nasıl bir uçan cisim varsa göreceksiniz.Tüm havayolu akışını takip etmek, bilgi almak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

FlightRadar’ın sayfasındaki arayüz. Havadaki tüm uçakları görüyorsunuz.

 Flight Radar Ne işe Yarar ?

Flightradar dünya üzerindeki aktif uçuşları, hava alanlarını, havadaki uçakları, uçağın kalkış ve varış sürelerini net olarak öğrenmenizi sağlayan bir araçtır. Aşağıda Türkiye’deki aktif hava limanlarının listesini görebilirsiniz.

Türkiye’deki Havalimanları

Flightradar24 Nasıl Çalışır?

Flightradar24 adlı site’nin kullanıcı deneyimi açısından oldukça rahat. Harita üzerinde istediğiniz bir havalimanına tıklayın. Kalkacak ve inecek uçakları rahatlıkla görebilirsiniz. Aynı şekilde havada gördüğünüz bir uçağa tıklayın. Nereden kalkıp nereye gideceğini, rotasını, ne kadar sürede havada kalacağını evet ve hatta uçağın teknik bilgilerine kadar her şeyini öğrenebiliyorsunuz.

Havalimanı Görüntüsü ve uçuşlar. Uçuşlara tıkladığınızda detayları görebilirsiniz.

Uçağım Nerede ? Ne zaman gelecek?

Evet hava limanında yolcunuzu bekliyorsunuz. Ama beklediğiniz uçak ne zaman iniş yapacak ne kdar daha bekleyeceğiniz konusunda hiç bir fikriniz yok. Yine yardıma Flightradar24 geliyor. Harita’da istediğiniz havalimanı için filterinizi verin. Uçağınızı harita üzerinde bulun. İşte bu kadar kolay

Adana – Bodrum seferini yapan uçak Boeing 737. Rotasını görebiliyorsunuz .

Aslında Flightradar24 ucuz uçak bileti alma konusunda yardımı dokunabilir sizlere. Artık nasıl kullanmak isterseniz. Ben ucuz uçak bileti çıkar mı diye farklı havayollarını görmek maksadıyla bile kullanıyorum.

Android ve Appstore’da uygulamaları mevcut.  Uygulamayı görmek için  burayı tıklayın. 

CengizSelcuk.com’ u Takip Edin :

Abonelik Formu :

About Author
Cengiz Selçuk

Kim Evliya Çelebi olmak istemez ki. Gönlünce oku, istediğin gibi gez. Aklına geleni hemen gerçekleşir, Neden mi ? Çünkü Hayat çok kısa ve zaman çok az. Hadi Acele Et!

View All Articles
Check latest article from this author !
Temettü ve Temettü Portföyü
Hisse Senedi Yatırımı

Hisse Senedi Yatırımı

Nisan 18, 2024
Finansal Okuryazarlık

Finansal Okuryazarlık

Nisan 16, 2024

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts