Yeme - İçme

Sarıyer Pideban Karadeniz Pidecisi

on
Ağustos 8, 2017

İstanbul’da bir Karadeniz Havası alamazsınız ama Karadeniz tadında bir pide yiyebilirsiniz. Karadeniz Pide denilince akla gelen Pide ban Trabzon Meşhur Pideci olarak hizmet veriyor. Pideban Sarıyer kesinlikle işinin hakkını veren bir işletme.
Aslında gurme olmak zor  bir meziyet, fakat buradaki pideleri beğenip tam not vermemek için gurme olmaya ihtiyaç yok.

Bir öğle vaktinde uğradığımız Pideban aklımızda iyice yer edince sayfalarımızda kendine yer bulması zor olmadı.

Pideban Sarıyer Nerede ? Nasıl Ulaşılır ?

Pideban Sarıyer adıda üzerinde olduğu için Sarıyer’de. Maslak Büyükdere caddesinden Sarıyer yönüne doğru devam edip sahil yoluna ulaştığınız da sola Sarıyer’e devam ettiğinizde köşedeki benzincinin arkasına gizlenmiş bir halde bulacaksınız onu. Küçük bir gitmeden telefon ile siparişlerinizi vermenizde fayda var. Zamandan kazanırsınız (0212) 242 19 46.  Konumunu da burdan paylaşalım.

Pideban Nerede?
Pideban Nerede?

Pideban Menü’de Ne var ?

Pideban menüsü klasik pidecilerden farklı değil, Peynirli, Kuşbaşılı, Kavurmalı ve kıymalı açık-kapalı pide seçenekleri mevcut. Ayrıca peyniri bol bir Trabzon Peynirli pidenin üstüne yumurtalı derseniz Batum’un haçapurisi de neymiş canım dersiniz.

Pideban Kıymalı Yumurtalı Pide
Pideban Kıymalı Yumurtalı Pide

Pide hamuru oldukça ince, görüntüsü ile göz doyurucu olan masanıza önden bir turşu tabağı ikram ediliyor ortaya. Ardından içeciğiniz sürahi ile ayran  olmazsa ahımı alırsınız.

Pideban Sarıyer
Pideban Sarıyer

Yumurtalı pidenize pidenin kenarını  koparıp banmaz iseniz sonbahar olur,  tüm okyanus boşluklarını sağanak yağmurlar doldurur.

Sarıyer Pideban Kıymalı Pide
Sarıyer Pideban Kıymalı Pide

Pidenizi elinizle yer iseniz ilk bahar olur, tüm bahar çiçekleri bal arıları ile doldurur.

Pideban’ın üst katı güzel bir manzaraya bakıyor, eğer üst kata çıkarsanız güzel bir boğaz havası almanız mümkün. Bu arada fiyat bilgisi de paylaşalım 4 kişi birer pide ve ayran için kişi başı 20 TL ödemedik. Fiyat konusunda endişe etmeyin. Ayrıca mekanın önünde otopark konusunda da yardımcı oluyorlar.

Pideleri yediniz küçük bir süpriz var burada. Pideban’ın pideleri kadar sütlaçları da çok güzel. Mutlaka tadın, çaylar ücretsiz.

Sarıyer pideban sütlaç
Sarıyer pideban sütlaç

Bunun dışında Pideban’ın Çayırbaşı dışında Sarıyer’de 2 adet şubesi daha var. Aynı lezzeti diğer şubelerde de bulabileceğinizi düşünüyorum.

Pideban için Vedat Milor şu yorumu yapmış : ” İyi bir tereyağı kullanmışlardı. Kıymalı pidedeki kıyma güzeldi, soğanı kıvamındaydı. Pide kıtır idi ama kösele gibi sert değildi. Belli ki bu işe uygun bir fırınları var. Kavurması özellikle hoşuma gitti.”

Tescilli mekan Pideban için yerinizi ayırtın. 

Son olarak iç mekanın nasıl göründüğünü merak edenler için birkaç fotoğraf paylaşıyor olalım.

O zaman AFİYET OLSUN!.

CengizSelcuk.com’ u Takip Edin :

Abonelik Formu :

TAGS
RELATED POSTS
2 Comments
 1. Cevapla

  oralarnereler

  Mart 14, 2018

  En sevdiğimiz pideciler arasında… afiyet olsun…

  • Cevapla

   Cengiz Selçuk

   Mart 14, 2018

   çok teşekkür ederim. : )

LEAVE A COMMENT

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cengiz Selçuk
İstanbul

1993 Arizona Dream isimli filmde geçen "Bazen ne yapacağımı düşünmek beni yapmaktan daha çok yoruyordu" cümlesi Seyahat etme fikrini tüm düşüncelerimize işledi.