Yeme - İçme
4 min read
2

Pizza Emirgan

Ocak 29, 2019
18
Pizza Emirgan

Pizza Emirgan, bir pazar günü TV’de Mehmet Yaşin ile Teoman’ın yemek turunda uğradıkları yerin adı olarak hafılarımıza kazındı. Tabi ki onlar aman reklam olmasın diye mekanın yerini söylemiyorlar ama biz bu mekanın neresini olduğunu öğrendiğimizde test etmek istedik. Araştırmacı gazeteci olmasak da araştırmayı severiz, işte yerde ararken onu gökte bulduk: Pizza Emirgan!

Hafta içi bir öğlen gününde yerini bulduğumuz Emirgan Pizzacısı’nda tattığımız pizzaları doyurucu olmasa da lezzet bakımından iyi bir not aldılar.

Pizza Emirgan

Bir gurmeye bir pizzadan beklentiniz ne diye sorsalar heralde Napoli pizzası olsun yeterli diyebilirdi. Napoli Pizzası’da nasıl olur diye düşünürken ortası ince kenarları kalın malzemesi doğal ve odun ateşinde pişmiş tabirlerini tarifinde bulundurmaktaymış. (Mehmet ve Teoman abilerin deyimi bu). İşte buradan hareketle İstanbul’da güzel pizza yapan yerlerin arasında yer edinmiş bir mekan olmuş Pizza Emirgan.

Pizza Emirgan
Pizza Emirgan

3 adet masası dışarıda, içeride 2 masası ile hizmet veren bu küçük fırının diğer bir ismi de Gizli Kalsın diye geçer. İçerde bulunan bir buzdolabının içinden geçilerek arkada küçük bir bara açılan salonu daha var mekanın. Meğerse pek çok ünlünün de uğrak yeri olan mekan gece eğlenceleri ile ünlüymüş.

Bu tarz gizli mekanlar 1930’larda Amerika’daki alkol yasağını delmek için için yapılmış. Hala New York’ta birkaç örneğini rastlanan mekanlara özenilerek oluşturulmuş gizli mekanlardan biri olan Gizli Kalsın’da en son Arda Turan – Berkay kavgası yaşanmış. (Bu magazinsel bilgiyi de paylaşmış olalım. Niyeyse)

Pizza Emirgan Nerede?

Adından anlaşılacağı üzere Emirgan Korusu’nun ön tarafında boğaza nazır bir lokasyonda bulunuyor. Manzara güzel ama bu küçücük pizzacı uzun saatler oturmak için uygun bir noktada bulunmadığını belirtelim.


Pizza Emirgan Fiyat

Pizzaların geçer not aldığını belirtmiştik fakat bu pizzaların makul fiyata satılmadığını belirtmemiştik. Aşağıda menüsünden örnekleri görebilirsiniz. Açıkçası doyumluk değil tadımlık 🙂

Pizza Emirgan Pizzalar

3 farklı pizzayı deneyebildiğimiz mekanda ayrıca dilim pizza seçenekleri de mevcut. Yani 1 pizza yerine değişik bir kaç pizza tadımı yapabilirsiniz. Bakın bu güzel bir strateji!

Pizza emirgan 4 peynirli pizza
Pizza emirgan 4 peynirli pizza

Pizzaların en güzel özelliği sıcak ve hızlı olarak servis edilmesi olarak göz çarpıyor.

Pizza Emirgan Sebzeli Pizza
Pizza Emirgan Sebzeli Pizza

Mekanın fiyat dışında olumsuz tarafları da var tabi ki. Masa sayısının yetersiz oluşu, ve her ne kadar boğaz manzarası görsede işlek bir cadde üzerinde yer alması.

Sucuklu Pizza – Aslında sucuklu pizza yok, yemeyeceğimiz et türünü değiştirdik.

Pizza Emirgan Sipariş

Son olarak bu kadar mekandan bahsettikten sonra sipariş kanalıda belirtelim tam olsun. Aşağıdaki resme tıklayarak paket servis siparişinde bulunabilirsiniz.

Online Sipariş Verin

Seyahatlerimiz ile ilgili daha çok paylaşım almak ve bizi takipte kalmak için İnstagram hesabımızı takip edebilirsiniz.Ek olarak aşağıdaki haber bülteni için mail adresinizi bırakın.  https://www.instagram.com/cengizselcuk_/

Diğer 605 aboneye katılın
About Author
Cengiz Selçuk

Kim Evliya Çelebi olmak istemez ki. Gönlünce oku, istediğin gibi gez. Aklına geleni hemen gerçekleşir, Neden mi ? Çünkü Hayat çok kısa ve zaman çok az. Hadi Acele Et!

View All Articles
Check latest article from this author !
Kıztaşı Muhallebicisi

Kıztaşı Muhallebicisi

Şubat 22, 2024
Rami Kütüphanesi

Rami Kütüphanesi

Şubat 3, 2024
Tubanin Yolculugu

Tubanin Yolculugu

Ocak 16, 2024

18 Comments

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts

Cengiz Selçuk sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et