Yeme - İçme

Oto Sanayi’de bir Kaburgacı Marcus

on
Ekim 28, 2019

Maslak bölgesini bilirsiniz. Levent’teki iş kulelerine yer kalmayınca en yakın Maslak var deyip eski fabrika alanlarını plazalar ile doldurulması ile edinilen yeni bir iş merkezi olup çıktı. Hemen yanında ise devasal alanı ile Atatürk Oto Sanayi var. Eskiden Maslak bölgesinde in cin oynarken Padişah Abdülhamit’in nefes alan Maslak Kasrı‘nın ve bahçelerinin bulunduğu bir alanmış Maslak. Şimdiler ise farklı tatlardan mutfaklara dönüşüyor. İşte onlardan birinin adı da Markus. Markus Ribs.

Restoran konsepti bir kaburgacı fakat restoranın konseptinden tutun da sunumları ve çaldığı müzikler ile şuan ben nerdeyim sorusunu kendinize sormanız olası yada ben Avrupa’nın neresindeyim?

Markus’un güzel bir dekoru var
Oynamaya izin var mı bilmiyoruz ama dekor demişken bir de langırtları var. oldukça sevimli. Zaten restoran dekoru için ayrı çalışılmış ve ciddi bir emek sarfedilmiş. Lavabolarından masalarına duvarlarına bakarken bunu göreceksiniz.

Markus Nerede?

Markus Ribs (Kaburga), Maslak’ta Atatürk Oto Sanayi içinde yer alıyor. 2.Kısım 3. Sokakta yer alan Markus 42 numaralı dükkanda hizmet veriyor. Eğer yolunuz Maslak ise orada ayıracağız zamanınız varsa mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz. Konum olarak ise Maslak42 alışveriş merkezinin içinden de hızlıca geçebilirsiniz. NTV ve Doğuş Oto’nun arka tarafında yer alıyor.

Markus Nerede, Markus Nasıl Gidilir

Buraya ulaşmak için yönünüzün Maslak Atatürk Oto Sanayi olması gerekiyor. Toplu taşıma ile gelmek isterseniz en yakın metro durağı Atatürk Oto Sanayi durağı. Araç ile gelmek isterseniz de Maslak42’e Doğuş Center’a veya yolüstündeki İspark’a park edebilirsiniz. Restoran önünde maalesef park sıkıntısı var. Markus Ribs Google Konum

Markus Fiyat Listesi

Markus’un ortalama fiyatlara sahip olduğunu söyleyebiliriz. Kaburgacı olduğunu yazının başında belirtmiştik. Dana ve kuzu kaburgalarının yanı sıra kaburgadan yaptıkları burgerler de dikkat çekici. Her ne kadar konsepti akşam iş çıkışı uğrayıp bir şeyler atıştıralım şekline dönüşsede farklı türde buluşmalar için de ideal bir tarzı var.

Kaburga çeşitlerinden burgerlere mevsimsel çorbalarından tamamen el yapımı soslarına kadar dikkat çekici bir menusü olan Markus gastronomi avcılarının uğrak yerleri arasında yer almakta zorlanmayacağını garanti ediyor.

Markus’ta ne Yenir?

Markus son dönemin farklı mutfağı ile ön plana çıkan bir işletmesi. Sahiplerinden Emirhan Palalı ve Şef Sinan Büdeyri’nin uğraşları ile bir noktaya gelmiş. Emirhan Bey kendi röportajında : “Sade bir menümüz var. Biz de aynı hamlıkta olan bir yer hayal ettik. Popüler kültürün bize dayattığı yerlerin dışında, ruhu olan bir yer…”

olarak tanımlamış işletmesini.

Markus Kaburga Burger – İçine Karamelize Soğan ve Peynir ekletmeyi unutmayın. Yanında gelen patatesler ise özel yapım.Deneyin.

Bu kapsamda bulunduğunuz arkadaş ortamına göre menünüzü çeşitlendirebilirsiniz. 3-5 kişilik arkadaşlar ile geldiyseniz hamburger&patates&içecek keyfi yapabilir, veyahut kaburga tadımlarından ortaya karışık farklı 3-5 çeşit yemek söyleyebilirsiniz.

Humus Üzeri Kuzu Kaburga

Biz öğle menusunu tercih edenlerden olduk.

Markus Rezervasyon

Öğle saatleri için çok kalabalık olduğunu söyleyemeyiz. Akşam saatleri için rezervasyon yapmanız gerekebilir. Şu numaradan arayın : +90544 252 0062

Ödeme yapmadan önce markalarda indirim sağlayan uygulama Zubizu’yu kullanmanızı tavsiye ederiz. %10 tutarında bir indirimi mevcut.

Firma web : https://markusribs.com/

Markus Sipariş

Mekan işyerleri ve konut projelerine yakın olunca online yemek siparişi vermekte mümkün olmuş.

Resme tıklayıp online sipariş verebilirsiniz.
Arka plandaki görsel sanatçı Yankı Çalışkan’a ait.
Yemek Sonrası özel yapım çaylarının tadına bakabilirsiniz.

CengizSelcuk.com’ u Takip Edin :

Abonelik Formu :

Diğer 600 aboneye katılın
TAGS
RELATED POSTS
6 Comments
 1. Cevapla

  Nora Edinger JOY Journal

  Ekim 28, 2019

  I think that is the most fascinating restaurant dining room I’ve ever seen. There’s something to look at just everywhere. 🙂

 2. Cevapla

  Giovanni

  Ekim 29, 2019

  So great atmosphere!

 3. Cevapla

  Çekergezer

  Ekim 31, 2019

  Oto sanayi sitesinin içinde bulunan bir restorana göre oldukça başarılıymış 🙂

  • Cevapla

   Cengiz Selçuk

   Ekim 31, 2019

   Evet şaşırtıcı derecede😊

 4. Cevapla

  Paola

  Kasım 3, 2019

  Affascinante luogo…

  • Cevapla

   Cengiz Selçuk

   Kasım 5, 2019

   Grazie

LEAVE A COMMENT

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.