Bloğumda bugüne kadar yapmadığım bir şeyi yapacağım bu paylaşımımda. Öyle bir şey ki hala bu satırları buraya yazarken bile sinir katsayım yükseliyor. Her konuda anlayış göstersem de maalesef yaşadıklarımız bu yazıyı yazma ve paylaşma konusunda bana engel olamadı. Konuyu uzattıysam kusura bakmayın.

Öncelikle olayı kısaca anlatayım. Her şey aracımız ile 29 Ekim’de kısa bir gezi yapma isteği ile başladı. Aklımda uzun zamandır keşfetmek istediğim Bergama Antik Kenti ile beraber İzmir’de bir tur yapmaktı. Rotamız bir gece konaklamalı Cunda olacak ve oradan Bergama’ya geçip ardından İzmir’de 2 gece konaklayıp Urla ve Çeşme’yi gezecektik. Kağıt üzerinde güzel bir plan değil mi ?

Ancak 2020 henüz bitmemişti ve 30 Ekim 2020 tarihinde İzmir Depremi oldu. Bloğumu takip edenler bankaların kredi kartı sadakat platformlarını kullanıp Puan/Mil ile sıklıkla seyahat ettiğimiz hatırlarlar. Bu seyahatimiz de öyle oldu.Burada konunun muhataplarını açıklamak isterim.

Garanti BBVA – Shop&Fly : Garanti Bankası’nın Seyahat temalı tematik kartı. mil toplayıp ücretsiz seyahat edersiniz. Ancak kendisine öyle bir partner seçmiş ki bu deneyim de yer aldı kendisi.

Karya Turizm : Banka’nın çalıştığı iş ortağı acenta. Sadece rezervasyon yapılan siteyi hazırlamış olmalılar diye düşünüyorum.

Jolly Tur : Karya Turizm’in iş ortağı turizm şirketi acentası.

Hilton İzmir Double Tree : Konaklama yaptığımız İzmir’deki uluslararası otel zinciri

Ne kadar çok muhatap var değil mi 🙂 Neyse özetle 29 Ekim ve sonraki geceye istinaden 2 gecelik rezervasyonu shopandfly sitesinden yaptırdık. Tabi biz buraya kadar banka üzerinden rezervasyon yaptırdığımızı sanıyorduk. Sonradan seyahat günü bir misafirimiz daha gezimize dahil oldu ve onun için ilgili otelde ekstradan kapıda 2 gecelik kredi kartı ile rezervasyon yaptık.

Hilton İzmir Double Tree otelini özellikle temiz ve müşteri deneyimine önem veren bir otel olduğunu düşündüğümüzden ötürü tercih ettik. Gerçekten de Covid önlemi alınmış ve otel kapılarına bile sizin için temizlenmiş ve dezenfekte edilmiş diye kağıt yapıştırmışlar, TV kumandasını bile poşetlere sarmalamışlardı. Ancak eşim banyoda kullanılmış bir temizlik paketini açtı.
Yani kullanılmış bir kulak etmizleme pamuğu, kullanılmış ve kutusuna konmuştu. Hemen ilgi kutuyu alıp lobiye inip durumu anlattım. Olayı anlamaya çalışıp ilgileneceklerini söylediler. Ardından bir görevli 30 dk sonra yanında başka bir görevli ile kapımıza geldi. Elinde küçük bir şarap şişesi ve meyve tabağı ile. Uzun uzun temizlik görevlisinin hata yaptığını müdürü ile görüştüğünü ve özür dilediklerini söylediler. Ertesi gün bize daha geniş bir oda vereceklerini söylediler, müdürlerinin bizi arayacaklarını belirttiler. Konuyu da uzatmak istemedik lakin o gece sabah kadar tedirgindik. ( Not: odamız değişmedi ve müdür de aramadı. Ayrıca alkol kullanmıyorduk.)

by toonpol

Sabah rotamız Çeşme ve Alaçatı olacaktı. Ancak Çeşme’de çarşıda depreme yakalandık. Şiddetli bir sarsıntıda Çeşme’de bir hasar oluşmamıştı ama panik olmuştu herkes. Akşama otele döndük, TV ve sosyal medyadan yıkılan evlerin olduğunu görünce kalan planımızı iptal edip geri dönmeye karar verdik. Artçı depremler devam ediyordu ve bir gece daha kalmak mantıksızdı.

Otel’den çıkarken resepsiyon yetkilileri bir gece önceki yaşanan temizlik sorunundan ayrıldığımızı düşünüp bunun için iade yapamayacaklarını söylediler. Ancak deprem ve mücbir sebep hali ile ayrıldığımızı belirttik. Nasıl olduysa kapıda ödeme yaptığımız misafirimize ait 1 gecelik konaklama bedelini ödeme yaptığımız kredi kartına 1 hafta sonra iade ettiler. Ancak diğer oda rezervasyonu Jolly Tur üzerinden yapıldığı için acentanız ile görüşmelisiniz diyerek konuyu kapattılar.

Jolly Tur’a ertesi gün müşteri hizmetlerine arayarak ulaştım. Tüm detayları ile anlattım. Ardından ertesi gün başka bir görevli ile konuştum anlattım. Sonra bu görevli ertesi gün tekrar aradı. Konuyu otel ile konuştuğunu iade yapmadıklarını benim konuşmam gerektiğini söyledi. Oteli aradım rezervasyona bağladılar, “bize daha acentanız ödeme yapmadı biz nasıl size ödeme yapalım” dediler. Sonra tekrar Jolly’i aradım. Jolly’den görüştüğüm görevlinin adını vererek tüm vaziyeti tekrar anlattım. Jolly Müşteri Hizmetleri yetkilisi konuyu ilgili kişiye aktarcağını söyledi.

by clipartmax

15 gün geçti hiç bir şey olmadı. Tekrar Jolly’ i aradım. Tekrar tüm olayı anlattım, tekrar aynı cevap ile karşılaştım. Sonra görüştüğüm kişiye mail attım, ilgili kişi aradı hiç yardımcı olmadığı gibi konunun otel ile ilgili olduğunu söyledi. Konuyu yasal mercilere ulaştırmaktan başka bir sonuç kalmadığını belirttim.
Tekrar oteli aradım muhasebeye varana kadar telefonda görüştüğüm tüm kişilere konuyu anlattım. Oteldeki muhasebedeki arkadaşlar kapıda yapılan rezervasyonun iadesini yaptıklarını ve Jolly’nin neden iade yapmadığına çok şaşırdılar. Tekrar acentadaki kişiye mail attım, dönmedi. Daha sert ifadeler ile yazdım, döndü. Aynı şeyleri söyledi. Sonra şikayetvar sitesine yazdım. Farklı biri aradı farklı bir şey yapmadı. Defalarca kere yazılı bir mail atın şikayetimi yazılı olarak otele ileteceğim dedim. Öyle bir prosedürleri olmadığını söylediler.

Son çare otelin ilgili müdürünün mailini bulup yazılı olarak konuyu ilettim. Gene cevap yok. Konuyu Shopandfly sitesinden de ayrıca bir mail ile ilettim. Cevap yok. Sonuç itibari ile onca uğraşa rağmen bir şey elde edemedim. Bu deneyimi buradan paylaşmak istedim ki benzer durumda kalırsanız uğraşmayın, canınız sıkılır. İade alamazsınız. Tüketici Hakem Heyeti’ne gitseniz orası sizin lehinize karar alır ve iade almanıza hak kazanırsınız. Ancak Ekim ayında sonuçlanan, 9 ay süren, lehime sonuçlanan ve hala iade alamadığım farklı bir deneyimim daha var. Onu da ayrı bir yazıda anlatırım.

Umarım böyle bir durumda kalmazsınız. Okuduğunuz için ayrıca teşekkür ederim. Artık kararı siz verin kimi itham etmeli ?

CengizSelcuk.com’ u Takip Edin :

Abonelik Formu :

About Author
Cengiz Selçuk

Kim Evliya Çelebi olmak istemez ki. Gönlünce oku, istediğin gibi gez. Aklına geleni hemen gerçekleşir, Neden mi ? Çünkü Hayat çok kısa ve zaman çok az. Hadi Acele Et!

View All Articles
Check latest article from this author !
Temettü ve Temettü Portföyü
Hisse Senedi Yatırımı

Hisse Senedi Yatırımı

Nisan 18, 2024
Finansal Okuryazarlık

Finansal Okuryazarlık

Nisan 16, 2024
Previous Post

Next Post

4 Comments

  • Gecmis olsun. En stresli olan da ping pong topu gibi iki firma arasinda kalip bir o yana bir bu yana savrulmak.

  • Bu kadar temiz kalpli iken bu kadar terslik olması, sana iyi bir müşteri deneyimi bilen bir tanıdık lazım 🙏Geçmiş olsun.
    Tüketici Hakem Heyetine birlikte gidelim 😊

    • Siz masanın diğer tarafındaki kişi olarak böyle bir müşteri deneyimi yaşamış birine ne yapardınız Dilek Hanım ? =)

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts