Ritter - Alman Çikolatası
Almanya

Berlin Yeme İçme Notları

on
Mayıs 18, 2017

Berlin’de bir gurme olamasakta Berlin’de ne yiyecebileceğinize yönelik fikir vermesi açısında test ettiğimiz mekanları aşağıda sıraladık. Berlin’de Ne Yenir sorusuna umarım bir yanıt vermiş oluruz.

Berlin Lindenbrau (Sony Center)

İlk akşam yemeğimizi yediğimiz nokta burasıydı. İleride detaylarını paylaşacağım Sony Center’ in bünyesinde bulunan Lindenbrau’ nun, çorbalardan makarnaya, pizzadan balığa kadar geniş bir menusu mevcut.

İçinde Berlin’in içermesi nedeni ile içtiğim patates çorbasını ben daha iyi yapabilirim. Onun dışında tercih ettiğimiz makarna ve pizza ortalama notlar alabilecek cinstendi. Açıkçası Sony Center’da akşam bir Ufovarimsi mekanın içinde yemek yiyim derseniz Lindenbrau ihtiyacınızı gidecektir. Onun dışında mekan yemeğin yanında birası ile dikkat çeken bir özelliği var. Kombinlemek mümkün tabi.

Mekanın menusunu aşağıdaki linkte takip edebilirsiniz.

http://braeu-am-potsdamer-platz/360

Lindenbrau (Sony Center)
Berlin Lindenbrau (Sony Center) – Berlin yeme içme

Cafe Einstein

Einstein Cafe Berlin aslında bir çok blogda okuyup tercih ettiğimiz kahvaltıcı oldu. Boiled egg görünce atılıp, masamıza cafe latte bardağında bir çift soyulmuş frenk soğanı ile kombinlenmiş servisi görünce şaşkınlığımızı gizleyemedik.
Ayrıca Lor peynirini tercih edebilirsiniz, sunumuna gelince bildiğiniz top dondurma görünümünde masanıza geliyor. Ha bunlar beni doyurmaz derseniz her zaman yaptığımız gibi omlet hayat kurtarır felsefine girişmeniz mümkün.

Ayrıca belirtmekte fayda var, “bu kahvaltıya ben tatlı isterim nerede benim Nutellam” derseniz 2 Eur’a aldığınız Nutella ne göze ne cebe hitap eden bir parmak ambalajı ile hayal kırıklığı yaratacaktır.

Son olarak Cafe Einstein tek bir noktada bulunmuyor, bir çok noktada onunla karşılaşabilirsiniz.

Berlin BViale Dei Tigli

Brandenburger bölgesindesiniz ve yemek vakti yaklaştıysa Musevi anıtınının hemen yakınında bulunan İtalyan restaurantını tercih edebilirsiniz. Berlin Pizza ikileminin karşılığında güzel bir tercih sunan restoranda fiyatlar ise normal seviyelerde, çorbalar 5,50 Eur. Ortalama bir pizza ise 10 Eur. Dolaylarında. Personel yardımsever ve servis hızlı sayılır. menu ve konum için aşağıdaki linkleri kullanın.

http://www.ristorante-viale.de/
Google Konumu

Berlin Mustafa Gemuese

Efendim adından da anlaşılacağı üzere bu adam bizlerden. Şöyle açıklamakta fayda var, Berlin’desiniz bugün de bilindik bir şey olsun pratik bir şey olsun derseniz, bana göre Mustafa Gümüş’ün mekanına misafir olabilirsiniz.

Mustafa Gümüş bir dönerci arkadaşlar, içeriye siparişinizi Türkçe verebilirsiniz. Bizimkilerde farklı olarak sos ve baharatlarınızı kendin seçebilirsiniz, bu arada yoğurt soslu tavuk döner ketçap mayonez ile güzel gidiyor =)

Berlin Mustafa's Gemuse Kebap-
Berlin Mustafa’s Gemuse Kebap- by droppelberlin

Rausch Schokoladenhaus (Alman çikolatası)

Yemek değil lakin Almanya denince Berlin, Berlin deyince de çikolata. Alman Çikolatası denilince akla gelen Rausch, Berlin’in ünlü iki çikolatacısından biri. İçeride yanardağ şeklinde bir dağdan, Berlin’in ünlü yapılarını çikolatadan görebilmeniz mümkün. Rausch Gendarmenmarkt’ta.

WEB :   https://www.rausch.de/

Google Konum : https://goo.gl/maps/ePTkXqoW2uy

Ritter (Alman Çikolatası)

En güzelini en sona sakladık, Ritter ünlü Alman Çikolatası. Rittersport chocoworld’de çikolatanın kakao’nun nasıl toplandığını, görsel örnekler ile seyredebilir, kendi çikolatanızı kendiniz malzemelerini seçip oluşturabilir, üst kattaki kafesinde kahveniz ile oluşturduğunuz çikolatanızı tadabilirsiniz.

Ritter hediyelik olarak ta yanınıza çikolata alabileceğiniz bir mekan. Çeşitli tadlarda 2 kiloluk çikolata bu seyahatin yapıldığı tarihte 15 euro idi.

Google Konumu

Berlin Rehberi ve  Gezilecek Yerler için aşağıdaki linkleri takip edebilirsiniz.

Berlin Gezi Rehberi 

Berlin Gezilecek Yerler

CengizSelcuk.com’ u Takip Edin :

Abonelik Formu :

TAGS
RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cengiz Selçuk
İstanbul

1993 Arizona Dream isimli filmde geçen "Bazen ne yapacağımı düşünmek beni yapmaktan daha çok yoruyordu" cümlesi Seyahat etme fikrini tüm düşüncelerimize işledi.