Gürcistan
2 min read
949

Batum Para Birimi

Mart 29, 2019
1
Batum Para Birimi

Gürcistan sınırları içerisinde yer alan Batum’da para birimi olarak Lari kullanılmaktadır. Batum’da Para Birimi olarak Lari kullanılır. Kısa ismi ile GEL olan Batum Para Birimi ve Gürcistan Para Birimi Lari, Gürcistan’ın Osetya ve Ahbazya dışında tüm şehirlerinde kullanılmaktadır. 1 Lari yaklaşık olarak 8,25 TL eder.

Gürcistan 1993 senesinden itibaren Rus Rublesi’ni kullanmayı bırakmıştır.
ლარი Solda Lari’nin Gürcü harfleri ile yazılışını görüyorsunuz. Allah’tan biz turistleri düşünmüşler de para değerlerini rakamlar ile yazmışlar.

Batum Para Birimi - Gürcistan Larisi - GEL
Batum Para Birimi – Gürcistan Larisi – GEL

Batum’da çoğu yerde sıra sıra döviz bürosu göreceksiniz.Gürcistan’da döviz büroları Türkiye’deki gibi Hazine’ye bağlı değil, dolayısıyla her yerde para değişimi yapan dükkan var.

Şehirdeki döviz bürolarında Dolar (USD)’ın liraya göre daha iyi kurdan bozdurulduğunu gördük. Yanınızda dolar bulundurmanızı tavsiye ederiz. Mümkünse eğer Sarp Sınır kapısından geçecekseniz küçük miktarda bir döviz bozdurun. Şehir merkezinde komisyonsuz döviz bozdurabilirsiniz. Daha fazla bilgi için Batum notlarımıza göz atın : BATUM GEZİ REHBERİ

Lari TL

Gürcistan Larisi ile 2023 Mayıs ayı itibari ile 8,25 TL etmektedir. Türk Lirasının değer kaybetmesi ile Lari / TL karşısında değer kazanmaya devam etmektedir.

100 tl kaç lari

100 TL 2023 Mayıs ayı yaklaşık olarak 12,15 Lari etmektedir. 100 TL kaç Lari?

100 TL kaç lari
100 TL kaç lari , Tıklayın güncel kuru öğrenin

Gürcistan Larisi (GEL)
ლარი 

Peki Batum Para Birimi Gürcistan Larisinin diğer para birimlerine karşı durumu ne ? Aşağıdaki linke tıklayıp görebilirsiniz.

https://www.xe.com/currency/gel-georgian-lari


Batum’a gezi planınız mı var ?

Aşağıda Batum ve Gürcistan ile ilgili gezi notlarımızı bulabilirsiniz.

CengizSelcuk.com’ u Takip Edin :

Abonelik Formu :

About Author
Cengiz Selçuk

Kim Evliya Çelebi olmak istemez ki. Gönlünce oku, istediğin gibi gez. Aklına geleni hemen gerçekleşir, Neden mi ? Çünkü Hayat çok kısa ve zaman çok az. Hadi Acele Et!

View All Articles
Check latest article from this author !
Kuzguncuk Notları : Kuzguncuk’ta Gezilecek Yerler
Amasra Gezi Rehberi

Amasra Gezi Rehberi

Haziran 18, 2024
Adrasan – Suluada : Konaklama & Tekne Turları

1 Comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts