on
Temmuz 14, 2017

Aklımda bir Feridun Düzağaç şarkısı.

Çok uzun gemiler geçiyor boğazdan,Boğazımda düğümlenir adın,Birazdan,Güneş batar.
Yeniköy’de evim, Eski köye yeni adet. Bir sevgilim var benim…Düşlerimden ibaret.

Feridun Düzağaç Yeniköy’ü yazarken burada mıydı bilmem ama kesinlikle buralardan bir yerden gemileri seyretmiştir. Seyre dalmışken de püfür püfür rüzgar’da Yeniköy hatırlatmıştır kendisini.

Sizi Yeniköy’de boğaza karşı seyri güzel, püfür püfür her daim boğaz havası esen bir kahvehaneye kahvaltı etmeye yönlendireceğim.

Önemli Not: Maalesef bu güzel lokasyon kapatılmıştır. Aynı konseptte hizmet veren 300 metre yakınındaki Yeniköy Kahvehanesine gidebilirsiniz.

Villapark Kahvehanesi Ulaşımı

Efendim adından da anlaşılacağı üzere burası bir kahvehane. Yeniköy’de Avusturya İstanbul Konsolosluğu’nun hemen yanındaki sokaktan 100 metre yukarı tırmandığınızda Villapark Kahvehanesini göreceksiniz. Villapark Kahvehanesinin konumu için tıklayın.

Mekanın önünde arabanızı park etmeniz için yardımcı da oluyorlar. Benim gibi araba parı konusunda şehir içinde dertli iseniz sakin olun.

Villapark Kahvehanesi

Villapark Kahvehanesi’nin içinde tavladan batağa değin birçok oyun da oynayabilir, nargilede içebilirsiniz. Ama şuanda bizi çeken tarafı kahvaltısı. Kahvaltı konusunda çok büyük beklentilere girmenizi istemeyiz lakin menude sunulan kahvaltı tabağı veya Bahçıvan Kahvaltı’nın yanında söyleyeceğiniz bir menemen gözünüzü ve midenizi doyurmaya fazlası ile yetecektir.

Kahvaltı tabağı ve Bahçıvan Kahvaltı’nın fiyatı 20 TL kadar. Tabağınızın içinde haşlanmış yumurta,bal,tereyağ,ezine peynir ve zeytin,sigara böreği,eski kaşar peyniri,el yapımı reçel,çeri domotes ile salatalık var.

Ekstradan bal-kaymak isterseniz de ayrıca söyleyebilirsiniz. Menemenlerin fiyatları ise 9-15 TL arasında.

Villapark’ta sadece kahvaltı yok tabiki, Güveç Köftesi masanıza fokurdayarak geliyor.

Mekanın en güzel yanı ise üstünüzde bir üzüm salkımının olduğu çardakta bu güzel manzaraya karşı çayınızı yudumlamanız.

Peki o zaman Afiyet Olsun!

TAGS

Temmuz 13, 2017

Temmuz 17, 2017

RELATED POSTS
2 Comments
 1. Cevapla

  oralarnereler

  Mart 14, 2018

  Burası bizim gençliğimiz geçtiği yerdir.. işletmesi çok yakın dostumuzundur… ürünleri çok başarılıdır. Bir daha yolunuz düşerse, oralarnereler den selam söylersiniz…

  • Cevapla

   Cengiz Selçuk

   Mart 14, 2018

   Neredeyse her ay mutlaka bir gün oradayız zaten. Huzurun ve sakinliğin yeri olsa gerek. Çok teşekkürler.

LEAVE A COMMENT

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.