Türkiye

Tatil Cenneti Alanya

By on Temmuz 7, 2017

Tam bir tatil cenneti olan ve Akdeniz denildiğinde akla gelen isim olan Alanya; hem tarihi hem de denizi ile eşsiz bir güzelliğe sahip. Tarihe tanıklık etmiş değerleri, turkuazdan maviye dönen denizi, mavi bayraklı plajların çoğunlukta olduğu tertemiz plajlarıyla; tatil yapılacak en güzel ilçelerimizden biri olarak öne çıkıyor. Yeşilin ve mavinin tonlarıyla turistlere görsel bir güzellik sunan Alanya’nın gezip görülecek yerlerini saymakla bitiremesek de; anlatmaya bir yerden başlayalım.

Fotoğraf: Alanya.bel.tr

Turizmin fazlasıyla gelişmiş olduğu bu şehirde özellikle Mayıs ve Eylül ayları arasında canlı ve cıvıl cıvıl görüntüsü baştan çıkarıyor. Her yıl binlerce turisti ağırlayan Alanya; hava yolu ve kara yolu ağının da gelişmiş olması sayesinde ulaşım yönünden oldukça rahat. Alanya’ya gelip konaklamak isteyen tatilciler için ise birçok alternatif bulunuyor. Her şey dahil oteller, tatil köyleri eğlenceli bir tatil geçirmek isteyenler için farklı aktivitelerle hizmet veriyor. Son zamanlarda Kleopatra Plajı civarındaki konaklama yerleri daha çok popüler.

Alanya Kleopatra Plajı : Fotoğraf : Alanyalovers.com

Alanya konaklama açısından fazlasıyla alternatif sunuyor.Kendinize en uygun Alanya otellerine ulaşmak için Jolly Tur’un sunduğu seçeneklere bakabilirsiniz. Kleopatra Plajı, İncekum Plajı, Damlataş Plajı, Portakal Plajı ve Keykubat Plajı gibi kilometrelerce uzayıp giden kumsallarında güneşin ve denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Alanya, eğlence hayatı ile de turistlerin dikkatini çekiyor. Gece başlayan eğlenceler, müzikler eşliğinde sabahlara kadar sürüyor. Limanda yer alan barlar, diskolar ve gece kulüpleri farklı eğlence anlayışlarına hitap ediyor. Her yıl düzenlenen festivalleri ve şehrin içinde yer alan alışveriş merkezleriyle de epey ilgi çekiyor.

alanya gece ile ilgili görsel sonucu

Alanya Geceleri . Fotoğraf: Gezmek.org

Tam bir turist merkezi olan Alanya turistlerin ilgisini çekecek her konuda kendini geliştirmiş.
Tarih severlerin de çekiciliğine kapılacağı değerlere bakacak olursak, Alanya Kalesi, Kızıl Kule, Tersane, Tophane, Bedesten, Darphane, Hıdırellez Kilisesi, Kargıhan, türbeler ve daha birçok tarihi kalıntılara ev sahipliği yapıyor. Bunun yanısıra Alanya Kalesi’nin de UNESCO Dünya Kültür Mirası adayı olduğunu söylemekte yarar var. Bu eşsiz tarihi değerleri gezmek, zamanın izlerine tanıklık etmek isteyenlerin kesinlikle uğramasını tavsiye ederiz. Denizi, tarihi, doğası ve eğlencesi ile herkesi kendine hayran bırakan Alanya, Akdeniz mutfağı ile damakları şenlendiriyor.

 

Sizde de unutulmaz bir tatil geçirmek istiyorsanız; Alanya’yı tercih edebilirsiniz.

 

Mutlu Tatiller.

TAGS
RELATED POSTS
Kazdağlar

Kasım 18, 2017

Assos

Kasım 3, 2017

Apollon Smintheion

Ekim 1, 2017

Alexandria Troas

Eylül 17, 2017

Bozcaada

Eylül 12, 2017

Troia

Ağustos 29, 2017

Çanakkale Gezilecek Yerler

Ağustos 26, 2017

Çanakkale

Ağustos 12, 2017

Safranbolu

Ağustos 1, 2017

LEAVE A COMMENT

 

Cengiz Selçuk
istanbul

Kim Ayhan SİCİMOĞLU olmak istemez ki. Gürme Yazar, Seyyah Sanatçı, Müzisyen Hayvansever Sen neymisin be abi. <cengiz@cengizselcuk.com>

ARAMA YAP