istanbul Sarıyer Yeme - İçme

Sarıyer Pideban Karadeniz Pidecisi

By on Ağustos 8, 2017

İstanbul’da bir Karadeniz Havası alamazsınız ama Karadeniz tadında bir pide yiyebilirsiniz. Gurme olmak ayrı bir meziyet, orası ayrı. Beğenmek zor, not vermek zor, değerlendirmek uzmanlık alanı buraya kadar sorun yok tabi.

Bir öğle vaktinde uğradığımız Pideban aklımızda iyice yer edince sayfalarımızda kendine yer bulması zor olmadı.

Nasıl Ulaşılır ?

Efendim mekan adı üzerinde Sarıyer’de. Maslak Büyükdere caddesinden Sarıyer yönüne doğru devam edip sahil yoluna ulaştığınız da sola Sarıyer’e devam ettiğinizde köşedeki benzincinin arkasına gizlenmiş bir halde bulacaksınız onu. Konumunu da burdan paylaşalım.

Menude Ne var ?

Pideban menüsü klasik pidecilerden farklı değil, Peynirli, Kuşbaşılı, Kavurmalı ve kıymalı açık-kapalı pide seçenekleri mevcut. Ayrıca peyniri bol bir Trabzon Peynirli pidenin üstüne yumurtalı derseniz Batum’un haçapurisi de neymiş canım dersiniz.

Pide hamuru oldukça ince, görüntüsü ile göz doyurucu olan masanıza önden bir turşu tabağı ikram ediliyor ortaya. Ardından içeciğiniz sürahi ile ayran  olmazsa ahımı alırsınız.

Yumurtalı pidenize pidenin kenarını  koparıp banmaz iseniz sonbahar olur,  tüm okyanus boşluklarını sağanak yağmurlar doldurur.

Pidenizi elinizle yer iseniz ilk bahar olur, tüm bahar çiçekleri bal arıları ile doldurur.

 

Pideban’ın üst katı güzel bir manzaraya bakıyor, eğer üst kata çıkarsanız güzel bir boğaz havası almanız mümkün. Bu arada fiyat bilgisi de paylaşalım 4 kişi birer pide ve ayran için kişi başı 20 TL ödemedik. Fiyat konusunda endişe etmeyin. Ayrıca mekanın önünde otopark konusunda da yardımcı oluyorlar. Onun dışında öğle mesai saatleri arasında gidenler için uyarmak gerek önceden telefon ile siparişinizi verin. Yoksa yoğunluktan dolayı pideler biraz geç gelebiliyor.

 

Bunun dışında Pideban’ın Çayırbaşı dışında Sarıyer’de 2 adet şubesi daha var. Aynı lezzeti diğer şubelerde de bulabileceğinizi düşünüyorum.

 

Son olarak iç mekanın nasıl göründüğünü merak edenler için birkaç fotoğraf paylaşıyor olalım.

 

O zaman AFİYET!.

 

TAGS

Ağustos 1, 2017

Ağustos 12, 2017

RELATED POSTS
Bahçeköy

Temmuz 17, 2017

Yeniköy

Temmuz 14, 2017

Polonezköy

Temmuz 13, 2017

LEAVE A COMMENT

 

Cengiz Selçuk
istanbul

Kim Ayhan SİCİMOĞLU olmak istemez ki. Gürme Yazar, Seyyah Sanatçı, Müzisyen Hayvansever Sen neymisin be abi. <cengiz@cengizselcuk.com>

ARAMA YAP