Salda Gölü - Burdur, Salda Gölü Ulaşımı, Salda Gölü Kahvaltı,
Ege

Salda Gölü

on
Mayıs 23, 2017

Biri Maldivler mi Salda mı Dedi ?

Salda Gölü, özellikle son zamanlarda güzelliği ile gözümüze giren tabiat harikası. Asıl rotamız Denizli ve Pamukkale olmasına rağmen Salda Gölü’ne direksiyon kırmamız ile buluştuk kendisi ile.Önce Salda’ya nazır bir kahvaltı yaptık, ardından kayıf şehir Afrodisias’a geçtik. Akşam yemeğini ve gezmesini Denizli’de yaparak gece konaklaması için Pamukkale’ye geçtik.Salda Gölü Ulaşımı

Eğer Denizli Çardak Havalimanını kullanıp Pamukkale’yi ziyaret etme gibi bir planınız varsa bizim de rotamızda yer alan Salda’yı rotanıza eklemenizi tavsiye ederiz.

Çardak-Salda Ulaşımı

Salda’ya Çardak Havalimanı’ndan ulaşım : Salda – Çardak arası yaklaşık olarak 50 km’dir.  Ortalama bir hız ile – ki fazla hız yapabilmeniz mümkün değil – 45 dakika ile 1 saat arasında ulaşabilirsiniz. Yol boyunca köylerin içinden ve yakınından geçip Akgöl manzarası eşliğinde güzel bir yolculuk sizleri bekliyor. Havalimanı – Salda arası ulaşım için sanırım tek seçenek araç kiralamak. Çardak havalimanında birden fazla rent a car firması mevcut.

Salda Gölü Konaklama

Salda gölü sahip olduğu güzellikler nedeni ile koruma altında bir bölge. Dolayısı ile konaklama seçenekleri de sınırlı. Salda Gölü kenarında konaklama yapabileceğiniz tek yapı logodisalda isimli bir otel . Otelde hamam, sauna ve restaurant mevcut.  Ayrıca mevsimine göre kayak, bisiklet, yamaç paraşütü gibi Salda’yı içeren aktiviteleri de mevcut.Aşağıda sitesinden detalı bir bilgi alabilirsiniz.

http://www.lagodisalda.com/

lagodisalda ile ilgili görsel sonucu

lagodisalda – Salda Gölü

Salda Gölü Kamp

Salda Gölü’ne nazır bir de kamp alanı var. Göle  yakın konumda.  Yeşilova tarafında kalan  Salda Gölü gençlik kampında çadır kurmak ücretsiz. Tuvalet ve ve duş mevcut olup çadırlara yakın alanlardaki prizlerden telefonlarınızı  şarj  edebiliyorsunuz.

Konumu: https://goo.gl/maps/xiy9oeeu3MK2

Ayrıca geniş beyaz  kumsalın olduğu alanda bir kamp alanı daha var. Tercihiniz size kalmış.

Salda Gölü Kahvaltı

Biz sabah kahvaltı yapmak istediğimizden dolayı Yeşilova ilçesine uğrayarak Salda Gölü manzaralı Sultanpınarı Dinlenme Tesislerine yöneldik.

Sultan Pınarı tesisleri aslında bir balıkçı. Bir alabalık havuzu var. Öğle saatlerine kadar da kahvaltı hizmeti veren bir aile işletmesi. Sultanpınarı ismi ise hemen yol kenarındaki çeşmeden ileri geliyor.  Düğünlerde  buraya gelip buradaki çeşmeden  su içilmekte imiş.

 

Kahvaltımıza gelince börek, peynir çeşitleri, zeytin, reçel, sahanda yumurta, sosis,yeşillik ve baldan oluşan dar olmayan ve sınırsız çay olan bir kahvaltı için 20 TL ödüyorsunuz. Tabi yanında da Salda manzarası var.  GOOGLE KONUM BİLGİSİ

Facebook Sayfası : https://www.facebook.com/SultanpinariDinlenmeTesisleri/

Sultanpınarı Kahvaltı, Salda Gölü

Kahvaltımızdan sonra soluğu göl kenarında alıyoruz. Kahvaltı yaptığımız yer ile biraz mesafesi var beyaz kumları görmek için. Plaj Konumu. Tesisin göle kıyısı olsa da beyaz kumlarını pek bu alanda göremiyoruz. Beyaz kumlara ulaşmak için Salda Köyü’ne doğru yaklaşık 10 dakika kadar daha mesafe katetmemiz gerekti.Arabamızı park ettikten sonra kendimizi kumların üstünde bulduk.

Ziyaret ettiğimiz mevsim itibari ile (Nisan ayı)  su soğuk olduğundan ancak ayaklarımızı sokabildik ama bir çok kişi suyu ve kumları gördükten sonra dayanamayıp kendini göl sularına bırakacaktır.

Kumsalın hemen bir ucunda ise konteyner’dan yapılma sevimli bir büfe var. içecek- kahve gibi ihtiyaçlarınızı bulabilirsiniz.

Salda Gölü’nün Beyaz Kumları

 

Salda Gölü’ndeki turumuzdan sonra rotamız Kayıp Şehir Afrodisias’a düşüyor. Aşağıda notlarımızı okumaya devam edebilirsiniz.

AFRODISIAS NOTLARI

PAMUKKALE NOTLARI

Son olarak ise gölün kuşbakışı videosunu görebileceğiniz bir video var.

Teşekkürler.

TAGS
RELATED POSTS
Kazdağlar

Kasım 18, 2017

Assos

Kasım 3, 2017

Apollon Smintheion

Ekim 1, 2017

Pamukkale

Haziran 11, 2017

izmir

Mayıs 16, 2017

7 Comments
 1. Cevapla

  Equipping

  Eylül 14, 2018

  Thanks for following my blog, and for your like of my post; you are very kind.

  • Cevapla

   Cengiz Selçuk

   Eylül 14, 2018

   Thanks, you’re very kind.

   • Cevapla

    Equipping

    Eylül 14, 2018

    Thank “you”

 2. Cevapla

  almerighi

  Eylül 18, 2018

  che bella acqua limpida! Saluti dall’italia

  • Cevapla

   Cengiz Selçuk

   Eylül 24, 2018

   Grazie:)

 3. Cevapla

  delphini510

  Ekim 6, 2018

  Beautiful post and place. Now, how far is that from England…?

  • Cevapla

   Cengiz Selçuk

   Ekim 6, 2018

   Thank you for interest delphini?? I guess Turkey is not so far ?

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cengiz Selçuk
istanbul

Düşünmek, yapmaktan daha çok yoruyorsa; ✈️Seyahat Et✈️ <cengiz@cengizselcuk.com>

Adsense
Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 358 aboneye katılın

Share
%d blogcu bunu beğendi: