Cengiz Selçuk
istanbul

Kim Evliya Çelebi olmak istemez ki. Gönlünce oku, istediğin gibi gez. Aklına geleni hemen gerçekleşir, Neden mi ? Çünkü Hayat çok kısa ve zaman çok az. Hadi Acele Et! cengiz@cengizselcuk.com

ARAMA YAP
Son Yorumlar
istanbul Kahvaltı

Bahçeköy

By on Temmuz 17, 2017

Bilmeyen yoktur, Bilmeyende Belgrad Ormanı diye biliyordur. Hafta sonu kahvaltılarının, pikniklerinin  ve yürüyüşlerinin oksijen deposu olan İstanbul ciğerleri Belgrad Ormanları sizleri bekliyor.

Nasıl Gidilir ?

Bahçeköy’e ulaşmak için Maslak’tan Sarıyer yönünü takip ederek, Bahçeköy tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz. Bahçeköy’e ulaştıktan sonra Belgrat Ormanı girişini göreceksiniz.

Belgrad Ormanı temiz, ve düzenli bir yer. Orman girişinde 10 TL araç giriş ücretini ödeyerek içeri girebilirsiniz. Ayrıca araç parkı yapabileceğiniz yerlerde mevut.

Kahvaltı-Piknik

Aslında bundan sonra anlatacak çok farklı bir şey kalmıyor, Fotoğraflar size burada olmanızı söyleyecektir. Artık tercihinize göre ya piknik sepeti ile uygun bir masaya kendinizi atacaksınız, yada orman içinde kahvaltı yapabileceğiniz (sanırım tek mekan var).

Belgrad Ormanı ismi oldukça eskidir, Kanuni döneminde Belgrad’dan alınan esirlerin buraya yerleştirilmesine kadar gider.

Orman içinde spor yapabileceğiniz, bisiklet kiralayabileceğiniz alanlar mevcut. Piknik sonrası değerlendirebilirsiniz.

Ayrıca piknik ekibinizde böyle küçük dostlar var ise onları hayvan sevgisi ile bütünleştirebilirsiniz de.

Orman içinde İSKİ’nin su toplama havzası mevcut. Yürüyüş parkurunu takip ettiğinizde karşılaşacağınız bu gölet kenarında kısa bir mola verebilirsiniz.

Sanırım en güzeli en sonda kaldı. Belgrad Ormanı’ndaki en büyük güzellik bu yürüyüş parkuru olsa gerek. 6km uzunluğundaki parkurda her 500 metrede bir ne kadar yürüdüğünüzü gösteren tanıtıcı noktalar var.

Yolu yarıladığınız zaman Sağlık Çeşmesi ile karşılaşacaksınız.

Yazının sonunda bol oksijenli mutlu hafta sonları dileyerek aklımda kalan bu güzel kareyi paylaşıyorum. Bir sonraki ziyaretimde Atatürk Arboretum’unu anlatıyor olacağımı umuyorum.

Sevgiler.

 

TAGS

Temmuz 14, 2017

RELATED POSTS
Yeniköy

Temmuz 14, 2017

Polonezköy

Temmuz 13, 2017

LEAVE A COMMENT

*